TULEKUL SÜNDMUSED PÄRNU MUUSEUMI FILIAALIDES
Suur Pärnu Päeva mälumäng
5. aprillil kell 12 Pärnu muuseumis
Osalema on oodatud kõik pärnakad, Pärnu fännid ning ajaloo- ja kultuurihuvilised, kes soovivad panna proovile oma teadmisi linna ajaloost ning loodavad neid juurdegi koguda.
Tänavune mäng viib osalised Pärnu muuseumi 2026. aastal avatava uue püsiekspositsiooni lugudesse „Meie loo läte“, „Kahe linna lugu“, „Pärnu – Eesti Vabariigi sünnilinn“ ja „Suvepealinn Pärnu“.
LISAINFO
Kevadvaheaja päevalaager – naljakuu eri
"Jänesehaagid ja hundirattad"
16.–17. aprillil kell 10–15
Pärnu muuseumis (Aida 3), Koidula muuseumis (Jannseni 37) ja linnaruumis
1. päev "Märka märke!": uurime Pärnu muuseumi näitusi "Kullakördi kudujad" ja "Eesti
tänab". Mõtleme ja
meisterdame. Otsime kevade märke, kiigume ja liigume. Valmistume pühadeks!
2. päev "Rohesinimunased": viskame hundiratast ja teeme nalja, punume pesa, värvime ja veeretame, otsime ja peidame mune.
2. päev "Rohesinimunased": viskame hundiratast ja teeme nalja, punume pesa, värvime ja veeretame, otsime ja peidame mune.
Loengusari “Aja jälgedel”: Inna Raua loeng “Märgid rahvarõivastes –
mis lugusid need jutustavad?"
24. aprillil kell 17.30
Pärnu muuseumis
Rõivad, mida me täna nimetame Eesti rahvarõivasteks, kujunesid välja talupojakultuuris selle aja vajaduste ning võimaluste järgi. Loengus räägime rahvarõivastest kui pärandist, püüdes näha detailides märgilisi aspekte. Ajaloolises (rahva)rõivakultuuris nähtu teadvustamine ja mõtestamine on aluseks tänapäeval väärtushinnangute kujunemisele.
LISAINFO
Näituse "Kullakördi kudujad" kuraatorituurid
26.04, 24.05 kell 14 Pärnu muuseumis
Giidituuril „Teine eestlane“ uuritakse, kuidas arvati rahvarõivastest, nende kandmisest ja üldse Pärnumaa kihelkondade inimestest 125 aastat tagasi.